Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Działdowo: Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o kradzież elektronarzędzi oraz datków z kościelnej skrzynki

Dzielnicowi z Lidzbarka ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież elektronarzędzi oraz datków z kościelnej skrzynki. 26-latek, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa odpowie w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

We wtorek (24.07.2018r.) dzielnicowi z Lidzbarka zatrzymali 26-latka podejrzanego o liczne kradzieże, do których doszło na terenie miasta. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku, tuż po kradzieży datków ze skrzynki ofiarnej z kościoła w Lidzbarku. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym okazało się, że to nie jedyny „grzech”, który 26-latek ma na sumieniu. W noc poprzedzającą zatrzymanie mężczyzna z terenu prywatnej posesji w Lidzbarku ukradł elektronarzędzia. Łączna wartość skradzionych rzeczy to blisko 6.000 złotych. Policjanci odzyskali część rzeczy, które wkrótce trafią do rąk właściciela.

Po zsumowaniu wszystkich spraw, które prowadzone były wobec zatrzymanego 26-latka, usłyszał on łącznie 11 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego i usiłowania kradzieży. Z ustaleń policjantów wynika, że  mieszkaniec Działdowa działał od końca maja br. do chwili zatrzymania.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Działdowie aresztował 26-latka na 3 miesiące. Z uwagi na to, że 26-latek działał w warunkach tzw. recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

jn/in