Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko, Działdowo, Elbląg: Rozmawiali z mieszkańcami oraz dziećmi o bezpieczeństwie

Oleccy policjanci spotkali się z członkami Spółdzielni Mieszkaniowej w Olecku, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i doborze do służby w Policji. Natomiast podczas XII Festynu Integracyjnego KIDS4KIDS Dzieci – Dzieciom rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach. Z kolei działdowscy policjanci gościli w swojej jednostce przedszkolaki. Policjanci z Elbląga podczas spotkania z uczniami rozmawiali m.in. o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W minioną środę oleccy policjanci uczestniczyli w zebraniu Spółdzielni Mieszkaniowej w Olecku. Funkcjonariusze omówili bieżące problemy zgłaszane przez mieszkańców oraz przypomnieli o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda.

Natomiast podczas Festynu Integracyjnego KISD4KIDS policjanci spotkali się z dziećmi. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się pod hasłem „Kto Ty jesteś…”. Podczas imprezy dzieci mogły poznać różne zawody, m. in. leśnika czy fryzjera. Jak co roku, funkcjonariusze prezentowali swój zawód, a także rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach.

 

 

Z kolei wczoraj Komendę Powiatową Policji w Działdowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie. Wizyta w jednostce policji była dużą niespodzianką dla maluchów. Grupa 5 i 6-latków zapoznała się ze sprzętem policyjnym wykorzystywanym podczas służby. Dzieci mogły przymierzyć elementy umundurowania funkcjonariuszy, kamizelki i czapeczki policyjne, a ochotnicy również umundurowanie policjanta oddziału prewencji z kaskiem, tarczą i ochraniaczami na tułów i ręce. Maluchy miały możliwość zrobienia sobie odcisków palców, które zabrały na pamiątkę, czy sprawdzenia, jak wygląda świat po alkoholu korzystając z alkogogli.

Podczas spotkania policjantki przypomniały dzieciom zasady poruszania się po jezdni, bezpiecznej jazdy na rowerze i podczas podróży samochodem, a także bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku, nad wodą i w lesie. Wychowawczyni otrzymała do przekazania dla każdego z rodziców ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku pn. „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Natomiast do rąk dzieci trafiły opaski odblaskowe zwiększające widoczność osób poruszających się na drodze, co z pewnością przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Na zakończenie dzieci pod opieką policjantek przeszły na przejście dla pieszych znajdujące się przed budynkiem działdowskiej komendy i w praktyce ćwiczyły zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

 

 • Spotkanie z przedszkolakami Spotkanie z przedszkolakami
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Spotkanie z przedszkolakami Spotkanie z przedszkolakami
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Spotkanie z przedszkolakami Spotkanie z przedszkolakami
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Spotkanie z przedszkolakami Spotkanie z przedszkolakami
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Spotkanie z przedszkolakami Spotkanie z przedszkolakami
  Spotkanie z przedszkolakami


Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej z Elbląga przeprowadzili spotkanie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. Tematem spotkania była „Odpowiedzialność prawna nieletnich” oraz "Bezpieczeństwo nad wodą”.
- Od dłuższego czasu wchodzimy w tematy związane z letnim wypoczynkiem i bezpieczeństwem nad wodą – mówi sierż. szt. Katarzyna Stankiewicz z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. – To efekt zbliżających się wakacji i tego aby dzieci i młodzież odpowiednio przygotować do takiego, bezpiecznego wypoczynku. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV - VII oraz gimnazjaliści. Łącznie było 82 uczniów i 6 nauczycieli. Działania prewencyjne to nie tylko spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Na wodzie przez cały sezon funkcjonuje policyjny patrol wodny. Policjanci dysponują dwiema łodziami motorowymi. Jedna to 200 konny Parker, druga to 90 konny Harpun. Obie łodzie zabezpieczają akweny wokół Elbląga.  

 • Spotkanie w elblągu
  Spotkanie w elblągu

 

jsz/jn