Nowe Miasto Lub.: Poszukiwani w rękach dzielnicowych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Poszukiwani w rękach dzielnicowych

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych a także regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak było w przypadku 2 mężczyzn, poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Obaj zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Biskupca i trafili już do zakładu karnego.

 

 

Wczoraj dzielnicowi z Biskupca zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni byli poszukiwani przez sąd na podstawie nakazów doprowadzenia.

 

Jeden z nich to 52-letni mieszkaniec gminy Biskupiec, który ma do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności za przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów.  Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym 59 dni.

 

Drugi zatrzymany to 33-letni mieszkaniec tej samej gminy, który ma do odbycia karę 15 dni aresztu za kradzież.Obaj trafili już do zakładu karnego.

 

Od początku tego roku nowomiejscy policjanci zrealizowali 49 nakazów doprowadzenia osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

 

lm/kw