Działdowo: Chciał ukraść basen ale… nie zdążył - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Chciał ukraść basen ale… nie zdążył

Mieszkaniec Działdowa wykorzystując nieuwagę pracowników w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł basen. Mężczyzna wszedł do sklepu i wziął stojący przy kasach basen nie płacąc za niego. Po chwili ujął go właściciel, który zauważył „rzezimieszka”. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu policjantów.

W poniedziałkowe popołudnie (11.06.2018r.) w jednym ze sklepów wielobranżowych znajdujących się na terenie Działdowa, doszło do kradzieży basenu ogrodowego o wartości 700zł. Sprawca został zatrzymany chwilę po tym, jak wyniósł towar ze sklepu. Mężczyzna został zauważony przez właściciela, który spostrzegł, że klient wychodząc ze sklepu z basenem nie zapłacił za niego. O zdarzeniu poinformował policję. Amatorem basenu okazał się 26 - letni mieszkaniec Działdowa znany funkcjonariuszom z wcześniejszych zatargów z prawem. Podczas składania zeznań mężczyzna oświadczył, że „chciał ukraść basen, ale…nie zdążył”.

Podejrzany działdowianin usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za przestępstwo usiłowania kradzieży sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Z uwagi, że 26-latek czynu tego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestepstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

jn/kw