Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli włamać się do tankomatu

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 21 oraz 33 lat. Podejrzani zostali zatrzymani przez kryminalnych kilkanaście godzin po tym, jak usiłowali włamać się do tankomatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia, którymi posłużyli się sprawcy. Z policyjnych ustaleń wynika również, że starszy z mężczyzn działał w tzw. recydywie.

11 czerwca br. około godz. 03:00 policjanci zostali powiadomieni, że obok tankomatu (jest to urządzenie do bezobsługowego tankowania paliwa, który posiada funkcje pobierania przedpłaty za paliwo) w Pienięznie krąży dziwnie zachowująca się osoba. Na miejsce wysłano patrol. Funkcjonariusze dostrzegli ubranego na czarno mężczyznę, który na widok radiowozu uciekł w krzaki. Policjanci sprawdzając zabezpieczenia urządzenia zauważyli na nim liczne uszkodzenia oraz wgniecenia. Na miejsce wezwano kryminalnych oraz właściciela tankomatu. Mężczyzna wycenił straty na 8 tys. zł. Funkcjonariusze przystąpili więc do ustalenia sprawców.


Jeszcze tego samego dnia, kilkanaście godzin później, do policyjnej celi zostały doprowadzone 2 osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Następnego ranka 21 i 33 - latek usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Co więcej, starszy z mężczyzn działał w warunkach tzw. "recydywy” czyli powrotu dom przestępstwa.

 

js/kw