Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn/Lidzbark Warmiński: Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych

Niestety alkohol i prawdopodobnie prędkość doprowadziły do tragedii na drodze szutrowej. 32-letni kierujący nissanem będąc pod wpływem alkoholu dachował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 41-letni pasażer.

Lidzbark Warmiński:

Wczoraj (20.04.18 r.) kilka minut po godzinie 20:00 między miejscowościami Kotowo-Wyręba na drodze szutrowej, kierujący pojazdem nissan na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu w wyniku czego pojazd dachował. Jak się okazało 32-letni kierujący nissanem był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 41-letni pasażer pojazdu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast ciało denata została zabezpieczone do prosektorium do badań.

Ketrzyn:

Wczoraj (20.04.18 r.) około godz. 15:20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Kętrzynie przy ul. Sikorskiego  doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, 36-letni kierowca samochodu  marki Nissan wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu kierowcy golfa, co doprowadziło do  zderzenia się obu aut. W wyniku wypadku, 49-letni kierowca golfa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego.

 

mk/md/kw