Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Olsztyn

Olsztyn: Zabezpieczyli blisko 8.000 paczek nielegalnych papierosów

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie, wspólnie z funkcjonariuszem służby celno-skarbowej zabezpieczyli blisko 8.000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wstępnie szacuje się na ponad 180.000 złotych. W poszukiwaniach nielegalnej kontrabandy, pomógł pies specjalizujący się w wykrywaniu tytoniu.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z olsztyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem służby celno-skarbowej oraz psem do wykrywania tytoniu, na podstawie zebranych wcześniej informacji zatrzymali na terenie gminy Dźwierzuty kierującego samochodem marki seat. Mundurowi podejrzewali, że autem mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich informacje potwierdziły się – 55-letni mężczyzna przewoził w pojeździe ponad 3.600 paczek papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o przestępstwo skarbowe mężczyznę i pojechali z nim do miejsca zamieszkania, gdzie przeszukany został dom podejrzanego i budynki gospodarcze. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne paczki nielegalnych wyrobów tytoniowych. Blisko 4.300 paczek papierosów było pochowanych w różnych miejscach. W ich poszukiwaniach bardzo pomocny okazał się pies służby celno -skarbowej, który wskazywał mundurowym kolejne miejsca z nielegalnym tytoniem.

Policjanci zabezpieczyli w sumie blisko 8.000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wstępnie oszacowano na ponad 180.000 złotych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymanemu mężczyźnie może grozić wysoka kara grzywny lub nawet pozbawienia wolności do 3 lat. 

rp/in

  • Zabezpieczone nielegalne wyroby tytoniowe
    Zabezpieczone nielegalne wyroby tytoniowe