Nidzica: Sprawcy rozboju zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Sprawcy rozboju zatrzymani

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi trojgu mieszkańcom powiatu nidzickiego za dokonanie rozboju. Mężczyzna i dwie kobiety zwabili podstępem do piwnicy budynku wielorodzinnego 40–latka, po czym doprowadzając go do stanu utraty świadomości zabrali telefon komórkowy oraz portfel. Cała trójka usłyszała zarzuty . Dwoje z zatrzymanych sprawców zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec jednej z kobiet Sąd zastosował policyjny dozór.

Zdarzenie miało miejsce 3 marca 2018 roku w Nidzicy w jednym z budynków wielorodzinnych. Zaproszony na spotkanie przez kobiety 40-latek udał się z nimi do piwnicy budynku. W pewnym momencie do piwnicy przyszedł inny mężczyzna, który bez żadnego powodu zaczął bić po twarzy pokrzywdzonego. W trakcie zadawania ciosów, dwie kobiety przytrzymywały za ręce mężczyznę uniemożliwiając mu jakąkolwiek obronę. Napastnik uderzył mężczyznę butelką w głowę, na skutek czego ten stracił przytomność. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 1900 zł wraz z dowodem osobistym. Poszkodowany doznał obrażeń w postaci zasinień i opuchnięć obu oczu, otarcia naskórka na skroni oraz złamania kości twarzoczaszki.  

Sprawcy przez kilka dni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości jednak 7 marca zostali zatrzymani przez nidzickich kryminalnych. Jak ustalili śledczy, skradziony telefon jeden ze sprawców zastawił za pośrednictwem kolegi w lombardzie. Portfela jak i pieniędzy nie udało się odzyskać. Wobec dwójki napastników Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec drugiej kobiety zastosowano dozór policyjny. Za dokonanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Jak się okazuje, to nie jedyna przestępcza przygoda z udziałem Piotra L.  i Magdaleny B. Mają  już na swoim koncie kradzieże oraz włamania na rachunki bankowe przy pomocy kart płatniczych.