Ełk: Dwa niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Dwa niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu

Do potrącenia mężczyzny przebiegającego przez jezdnię doszło przy ul. Kościuszki w Ełku. 85-letni pieszy z urazem głowy trafił do szpitala. Hospitalizacji wymagali też uczestnicy zdarzenia na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka. Tam 31-letni kierowca volvo wyprzedzał na łuku drogi i zderzył się czołowo z volkswagenem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w centrum Ełku. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic na prostym odcinku drogi potrącił mężczyznę przebiegającego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. 85-letni pieszy trafił do szpitala z urazem głowy. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast od pieszego pobrano krew na zawartość alkoholu.

Policjanci pracowali także na miejscu zdarzenia na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka, do którego doszło około godziny 18.30. 31-letni kierujący volvo na łuku drogi wykonywał manewr wyprzedzania. W konsekwencji zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem volkswagen. Dwie osoby – 29-latka i 5-letni chłopiec trafili do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała. Policjanci zatrzymali kierowcy volvo prawo jazdy.

Teraz wyjaśniane są dokładne okoliczności tych zdarzeń.

ak/in

  • Zdarzenie drogowe na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka
    Zdarzenie drogowe na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka