Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko, Działdowo: Działania “Alkohol i narkotyki”. Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców

Celem prowadzonych działań było wyeliminowanie z dalszej jazdy kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Tym razem policyjnej akcji w Giżycku towarzyszyła reporterka „MeloRadia”.

Giżycko

Wczoraj od wczesnych godzin porannych na drogach całego powiatu giżyckiego trwała akcja pn. “Alkohol i narkotyki”. W ramach działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze kontrolują jak największą liczbę kierowców w celu wyeliminowania z dalszej jazdy tych, którzy kierują samochodami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W trakcie prowadzonych działań, giżyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej wykorzystali cały dostępny sprzęt, służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców.

Tym razem akcji towarzyszyła reporterka „MeloRadia” Aleksandra Łychacz, która miała możliwość przeprowadzenia rozmowy z funkcjonariuszami na temat prowadzonych działań jak i nagannych zachowań kierowców na drodze. Natomiast kierowcy wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat prowadzonych działań i akcji policyjnych podkreślając, że na terenie powiatu policjanci z ruchu drogowego są widoczni na drodze, a kontrole prowadzone przez mundurowych należą do tych przyjemnych.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

 

 • Działania w Giżycku #1
  Działania w Giżycku #1
 • Działania w Giżycku #2
  Działania w Giżycku #2
 • Działania w Giżycku #3
  Działania w Giżycku #3

 

W trakcie działań funkcjonariusze przebadali 576 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Ujawniono jednego kierowcę, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wynik przeprowadzonego badania wskazał, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca już stracił prawo jazdy.   

Działdowo

Działania pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały przeprowadzone w piątkowy poranek. Ich głównym celem było badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami poruszających się drogami powiatu działdowskiego. W działaniach brali udział policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego.

Policjanci przebadali łącznie 394 kierujących. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

ich/jn/in   

 • Działdowo - działania Alkohol i narkotyki
  Działdowo - działania Alkohol i narkotyki
 • Działdowo - działania Alkohol i narkotyki
  Działdowo - działania Alkohol i narkotyki