Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Terminale płatnicze w dyspozycji kętrzyńskich policjantów

Policjanci kętrzyńskiej komendy zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Urządzenia od razu trafiły „na służbę” i będą wykorzystane w codziennej pracy policjantów.

Policjanci ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy zostali przeszkoleni z obsługi terminali płatniczych. Urządzenia od razu trafiły „na służbę” i są wykorzystywane w codziennej pracy policjantów. Dzięki nim za otrzymany mandat karny będziemy mogli zapłacić kartą. Z tego udogodnienia skorzystał już, jeden z mieszkańców gminy Reszel wobec którego interweniowali kętrzyńscy policjanci. Mężczyzna kierując osobowym audi na ul. Mazurskiej w Kętrzynie nie zastosował się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Ukarany mandatem 27-latek skorzystał z nowej metody płatności.

Terminal płatniczy, to elektroniczne urządzenie do bezgotówkowego uiszczania grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego. Osoba ukarana mandatem karnym może dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców. Wybór tej formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. Ułatwi to policjantom m. in. postępowanie z obcokrajowcami. Policjanci wykorzystując terminal muszą przede wszystkim zweryfikować czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej. Czynności osoby korzystającej z tej formy płatności ogranicza się tylko do wprowadzenia kodu PIN karty bankomatowej i akceptacji płatności.

(ep/tm)

  • Płatność w radiowozie