Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm. / Orneta: Bądź pewien, że możesz prowadzić!

W Komisariacie Policji w Ornecie zainstalowany został samoobsługowy alkomat. Od teraz mieszkańcy, którzy mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą to sprawdzić samodzielnie. To kolejny krok, który ma wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa na drogach każdego powiatu.

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów przez pijanych kierowców, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

W tym celu na Komisariacie Policji w Ornecie zainstalowany został samoobsługowy alkomat. Każdy kierujący samodzielnie i bezpłatnie będzie mógł upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości.

Alkomat zainstalowany został w holu budynku komisariatu. Obsługa jest prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk z prawej strony alkomatu i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu. Bardzo istotne jest to, że trzeźwość można skontrolować bezpłatnie.

Ładowanie odtwarzacza...

 • Alkomat w Ornecie #1
  Alkomat w Ornecie #1
 • Alkomat w Ornecie #2
  Alkomat w Ornecie #2
 • Alkomat w Ornecie #3
  Alkomat w Ornecie #3

Przypominamy!

 • jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie

 • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń na drogach.

(mk/tm)