Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Tragiczny wypadek na jeziorze Kisajno - aktualizacja

Tragiczny wypadek na jeziorze Kisajno. Pod dwoma mężczyznami załamał się lód. Niestety, jednego z nich nie udało się uratować. Policjanci apelują o rozwagę i nie wchodzenie na oblodzone jeziora i rzeki.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedizałek około godziny 11:00 na jeziorze Kisajno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch mężczyzn wybrało się na zamarznięte jezioro na ryby. Jeden z nich ciągnął quadem kolegę na sankach. Niestety w pewnym momencie cienka warstwa lodu załamała się pod nimi i obaj wpadli pod wodę. Mężczyźnie, który kierował quadem udało się wyjść z wody, dotrzeć na brzeg i powiadomić służby ratunkowe. Drugi mężczyzna został pod wodą. Na miejsce skierowano służby ratownicze. Po sprawdzeniu wskazanego miejsce, strażacy wyciągnęli z wody mężczyznę, lecz pomimo podjętej reanimacji nie zdołano go uratować.

 

We wtorek na jeziorze Kisajno pracowali policjanci, strażacy i ratownicy MOPR-u, którzy wydobywali quada i sanki z wody, które zatonęły w poniedziałek po tym tragicznym zdarzeniu.

 

Policjanci apelują, aby nie wchodzić na lód na zamarzniętych jeziorach i rzekach. Pokrywa nie wszędzie jest na tyle gruba, aby utrzymać ciężar człowieka, a tym bardzie pojazdu. Wejście na cienki lód może skończyć się tragedią.

 

(ich/rj)

 


 

Ładowanie odtwarzacza...