Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Wspólne szkolenie policjantów i strażaków z pierwszej pomocy

Znajomość udzielania pierwszej pomocy jest niezbędną wiedzą w codziennej służbie i życiu. Bardzo często zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce zdarzenia bądź wypadku, gdzie udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb medycznych. W ramach utrwalenia umiejętności oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku przeprowadzali szkolenie giżyckim policjantom z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wczoraj (05.02.2018 r.) w ramach współpracy przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku przeprowadzali szkolenie giżyckim policjantom z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie miało na celu utrwalenie umiejętności oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, ktore każdy policjant nabył tuż po wstąpieniu do służby. Przypomniane zostało jak należy postępować z osobami rannymi lub nieprzytomnymi. Policjanci ćwiczyli na specjalnie do tego celu przygotowanych fantomach. Znajomość udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna w codziennej służbie i życiu. Bardzo często zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdzają na miejsce zdarzenia bądź wypadku, gdzie udzielają pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb medycznych.

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku mł.kap.mgr Karol Zarębski oraz ogniomistrz inż. Krzysztof Ostrowski.

Podczas szkolenia policjantkom towarzyszyła reporterka "MeloRadia" Aleksandra Łychacz, która miała możliwość porozmawiania z przeprowadzającymi szkolenie oraz policjantami na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, min. czy takie szkolenia są potrzebne.

Udzielenie Pierwszej pomocy przedmedycznej jest obowiązkiem każdej osoby, nie tylko ratownika medycznego, strażaka czy policjanta.

"Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."  (art. 162 § 1 Kodeksu Karnego)

 

(ich/rj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.49 MB)

Powrót na górę strony