Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: 8500 kontroli stanu trzeźwości. Podsumowanie działań „ Alkohol i narkotyki”

Wczoraj na drogach regionu odbyły się działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości - skontrolowali 8564 kierujących.

W poniedziałek w całym regionie funkcjonariusze skupili swoją uwagę na trzeźwości użytkowników ruchu. „ Alkohol i narkotyki” to cykliczne działania policjantów ruchu drogowego, podczas których sprawdzają stan trzeźwości kierujących na drogach. Wczoraj policjanci skontrolowali  8564 kierujących. Wśród nich znalazło się 13 kierujących będących pod działaniem alkoholu. Pięciu z nich odpowie za popełnienie przestępstwa z art. 178a§1 kk, 8 swoim zachowaniem wypełniło znamiona wykroczeń.  Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wytłumaczą się przed sądem.

Bezwzględna trzeźwość za kierownicą to jeden z fundamentów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policjanci kontrolują stan trzeźwości użytkowników ruchu praktycznie podczas każdej kontroli drogowej. W 2017 roku tylko policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ponad 471 500 kontroli stanu trzeźwości. Rosnąca z roku na rok aktywność drogówki w tym obszarze musi jednak iść w parze ze wzrostem świadomości społecznej.  Nie może być przyzwolenia i akceptacji dla pijanych kierujących. Warto reagować: jeżeli zachowanie innego kierowcy wzbudza podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu, należy zadzwonić na policję. Policja sprawdza wszystkie takie sygnały.

Węgorzewo

Wczoraj, węgorzewscy policjanci sprawdzali trzeźwość każdego kierowcy, wobec którego przeprowadzali kontrolę drogową. Patrole egzekwowały również obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości155 kierujących. Spośród skontrolowanych dwóch zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Wśród nich znalazła się 46-letnia rowerzystka. Kobieta miała blisko promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Iława

W ramach działań „Alkohol i narkotyki” iławscy policjanci skontrolowali 1631 pojazdów i tyle samo kierujących. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących rowerami oraz jednego kierowcę nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości.

Nowe Miasto Lubawskie

Nowomiejscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców w kilku miejscach powiatu. Mundurowi przebadali 211 kierujących. Niestety nie wszyscy okazali się trzeźwi. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję drogową w Nowym Mieście Lubawskim.

Giżycko:

Giżyccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się kierować po alkoholu. Rekordzistą okazał się 41-letni Tomasz C., który został zatrzymany do kontroli przy ulicy Królowej Jadwigi w Giżycku. O godzinie 18:40 jadąc mazdą miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców został zatrzymany w m. Bystry gmina Giżycko. 37-letni mieszkaniec Giżycka miał w organizmie nie całe pół promila alkoholu. Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy.

( mk/gm/jk/lm/ich/rj)