KWP: Sztuką przeciwko narkotykom i dopalaczom - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Sztuką przeciwko narkotykom i dopalaczom

Na deskach Sceny u Sewruka olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, studenci studium aktorskiego przedstawili spektakl „Faza delta” Radosława Paczochy w reżyserii Gabriela Gietkzy’ego. Spektakl dyplomowy studentów to poruszająca opowieść o ryzykownym życiu grupy młodych ludzi. Przedstawia historię przyjaciół, którzy umawiają się na sobotnią imprezę z alkoholem, środkami psychoaktywnymi i tragicznym finałem. „Faza delta” to opowieść o cienkiej granicy między zabawą, a przestępstwem.

Widzami piątkowego (01.12.2017) spektaklu byli uczniowie z Zespołu Szkól Samochodowych w Olsztynie i Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. Dopełnieniem przesłania jakie niesie ze sobą spektakl zagrany przez studentów Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie, było spotkanie młodzieży z Kierownikiem Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty z WSS-E w Olsztynie oraz policjantką z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Eksperci rozmawiali z młodzieżą o skutkach zażywania dopalaczy, konsekwencjach prawnych związanych z narkotykami oraz cienkiej granicy pomiędzy zabawą, a przestępstwem.

Dzięki nawiązanej współpracy, w przedsięwzięciu profilaktycznym uczestniczyć będą także kolejni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych naszego województwa.

(MB/TM)

  • podinsp. Małgorzata Bojarowska