Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Nowe Miasto Lubawskie

Nowe Miasto Lub.: Ujął motorowerzystę, który miał 3 promile alkoholu w organizmie

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, który widząc jadącego środkiem jezdni motorowerzystę uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił policjantów. Kierujący jednośladem miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano około godziny 7.30 oficer dyżurny nowomiejskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Mierzyn środkiem jezdni jechał motorowerzysta, którego zachowanie wskazywało, że może być pijany. Jak ustalili policjanci zgłaszający widząc jadącego przed nim motorowerzystę jadącego środkiem drogi nabrał wątpliwości, co do jego trzeźwości. Powiadomił więc o tym policjantów i sam uniemożliwił mu dalszą jazdę. Gdy na miejsce przyjechali policjanci szybko potwierdziło się, że 39-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.

lm/in