Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, Elbląg: Zginęli piesi – policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatów działdowskiego i elbląskiego. W obu wypadkach zginęli piesi. Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Szybko zapada zmrok, a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu.

Działdowo

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.00 w miejscowości Rybno. Na jednej z ulic niedaleko stacji paliw kierujący samochodem osobowym marki Opel jadąc w kierunku miejscowości Rumian na prostym odcinku drogi potrącił pieszego. Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny patrol zastał leżącego na jezdni mężczyznę, a obok niego rower. Na miejscu załoga pogotowia podjęła akcję reanimacyjną mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że potrącony mieszkaniec Rybna znajdował się na prawej stronie drogi i próbował podnieść się z jezdni. W tym momencie został potrącony przez samochód. Kierujący oplem, 29-letni mieszkaniec gminy Rybno był trzeźwy i nie doznał żadnych obrażeń. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Działdowie, gdzie zmarł. Ciało 54-latka zabezpieczono w prosektorium do dyspozycji prokuratury. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzono pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie.

Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

  • Wypadek w Rybnie Wypadek w Rybnie
    Wypadek w Rybnie

Elbląg

Wczoraj około godziny 18.00 20-letni mężczyzna kierujący vw transporterem jadąc z kierunku Kępniewa do Zwierzna potrącił idącego prawą stroną jezdni i prowadzącego rower 57-latka.  Mężczyzna posiadał kamizelkę odblaskową. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

jn/kn/in