Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Włamał się do zbiornika w wozie strażackim na terenie remizy. Został zatrzymany

W sobotę (11.11.2017r.) olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 31-latka, który na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej włamał się do zbiornika z paliwem wozu strażackiego, skąd przelał paliwo do plastikowych „baniaków”. Swoim podejrzanym zachowaniem przykuł uwagę trzech strażaków, którzy byli na terenie remizy i powiadomili policję.

W sobotę (11.11.2017r. ), przed godz. 23:00 kilku członków OSP Gutkowo, będąc na terenie remizy zauważyło zaparkowane audi obok wozu strażackiego. Zaniepokoił ich również podejrzanie zachowujący się przy samochodzie mężczyzna. Trójka strażaków podeszła do kucającego mężczyzny, który na pytanie: „Co robisz przy naszym samochodzie” odpowiedział bardziej wulgarnymi słowami: „załatwiam potrzebę fizjologiczną”. Następnie 31-latek zostawiając na miejscu przygotowane pojemniki z paliwem wsiadł do swojego audi i gwałtownie odjechał. Strażacy pobiegli za samochodem, zapamiętali numer rejestracyjny i powiadomili policję. Na miejsce natychmiast udali się olsztyńscy wywiadowcy. Na ul. Bałtyckiej zatrzymali audi mieszkańca gm. Dywity, od którego mundurowi wyczuli intensywną woń oleju napędowego. Ponadto w samochodzie znaleźli nożyce do cięcia metalu i gumowe rękawiczki.

Mieszkaniec przyznał policjantom, że to on chciał ukraść paliwo z samochodu gaśniczego OSP Gutkowo. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

(ik/rj)