Pisz: Zniszczył drzwi w szkole, bo się bardzo zdenerwował - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Zniszczył drzwi w szkole, bo się bardzo zdenerwował

Kursanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pełnili służbę na terenie Pisza pod okiem doświadczonych kolegów z tamtejszej komendy. Otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowych szkół miało miejsce zniszczenie drzwi, a sprawca uciekł. Policyjny patrol szybko zatrzymał podejrzanego w tej sprawie. To 18-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Nastolatek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (10.11.2017) do piskiej komendy przyjechali kursanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, by zdobywać doświadczenie pod okiem starszych kolegów. Początkujący policjanci trafili pod opiekę doświadczonego funkcjonariusza z piskiej komendy i razem stworzyli patrol interwencyjny.

Po godz. 12:00 jeden z tych patroli otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna uszkodził drzwi w jednej z miejscowych szkół. Na miejscu, w rozmowie ze świadkami zdarzenia, policjanci ustalili, że były uczeń tej szkoły wszedł do klasy szukając kolegi. Kiedy go nie znalazł bardzo się zdenerwował i z całej siły uderzył pięścią w drzwi uszkadzając je. Następnie uciekł z budynku. Dyrektor szkoły wycenił wartość zniszczonych drzwi na kwotę 600 złotych.

Patrol natychmiast pojechał w rejon miasta, aby zatrzymać sprawcę przestępstwa. Sprawdzał ulice pobliskiego osiedle, aby go znaleźć. Na jednej z nich funkcjonariusze zauważyli opisywanego młodego mężczyznę. Był to 18-letni mieszkaniec gminy Orzysz, dobrze znany lokalnym funkcjonariuszom.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przywieźli go do komendy celem wykonania dalszych czynności z jego udziałem. W trakcie rozmowy 18-latek przyznał funkcjonariusze, że zdenerwował się, gdy nie znalazł swojego kolegi i chcąc wyładować emocje uderzył pięścią w drzwi klasy. Nie kwestionował swojej winy. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(ASz/TM)