Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Bezpieczeństwo to nie bajka, ale poprzez bajki można wiele się o nim nauczyć

„Bezpieczna zebra”, „Świetliki” czy „Onufry podróżnik” - to tylko niektóre z zabawnych, ale i roztropnych postaci, bohaterów bajek czytanych dzieciom przez policjantów i starostę gołdapskiego, które pomogły nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Nauka zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat jest szczególnie ważna, dlatego gołdapscy policjanci wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz czynnie włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom” i „Świeć przykładem”. Były to jedne z zaplanowanych działań w ramach realizacji II edycji projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom”.

W ramach tych przedsięwzięć policjantki wspólnie ze starostą gołdapskim Andrzejem Ciołkiem odwiedzili przedszkolaków z i uczniów z Dubeninek i Żytkiejm, po to, aby czytać im bajki i porozmawiać na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariuszki poprzez postacie z bajek w prosty i atrakcyjny dla dzieci sposób, uczyły je o trudnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tłumaczyły, jak powinny zachowywać się podczas korzystania z dróg, informowały którą stroną powinien poruszać się pieszy i zwracały uwagę jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych.

 • Spotkanie z przedszkolakami #1
  Spotkanie z przedszkolakami #1
 • Spotkanie z przedszkolakami #2
  Spotkanie z przedszkolakami #2
 • Spotkanie z przedszkolakami #3
  Spotkanie z przedszkolakami #3
 • Spotkanie z przedszkolakami #4
  Spotkanie z przedszkolakami #4
 • Spotkanie z przedszkolakami #5
  Spotkanie z przedszkolakami #5
 • Spotkanie z przedszkolakami #6
  Spotkanie z przedszkolakami #6
 • Spotkanie z przedszkolakami #7
  Spotkanie z przedszkolakami #7
 • Spotkanie z przedszkolakami #8
  Spotkanie z przedszkolakami #8
 • Spotkanie z przedszkolakami #9
  Spotkanie z przedszkolakami #9

Maluchy z uwagą słuchały, a potem chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na pytania. Na koniec dla wsłuchanych i wpatrzonych przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Dzieci otrzymały piękne odblaskowe sowy i zakładki do książek a starszaki plany lekcji.

Gadżety zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

(AB/TM)