Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Mrągowo

Mrągowo, Mikołajki: Niesprawnym autokarem chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Ogromne rozczarowanie przeżyły mikołajskie przedszkolaki. Autokar, którym miały jechać na wycieczkę, miał wiele usterek. Na szczęście, wykazała je w porę policyjna kontrola o którą poprosili pracownicy przedszkola. Funkcjonariusze ujawnili, że pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Kierowca jeszcze tego samego dnia stawił się na stacji diagnostycznej. Autokar jednak był w tak złym stanie technicznym, że nie przeszedł badań.

W piątek około godziny 9.00 mikołajscy funkcjonariusze skontrolowali autokar marki Renault, który miał zwieźć miejscowych przedszkolaków na wycieczkę do Krutyni.

O sprawdzenie autobusu poprosili pracownicy placówki. Policjanci mieli sprawdzić dokumenty i stan techniczny autokaru oraz uprawnienia i stan trzeźwości kierowcy, zanim jeszcze przedszkolaki wyruszą w podróż.

Kontrola przebiegała bez zastrzeżeń dopóki policjanci nie zajrzeli do dowodu rejestracyjnego. 

Ich niepokój wzbudził fakt, że kontrolowany autobus nie posiadał od maja 2014 roku aktualnych badań technicznych. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zobowiązali kierowcę do ich wykonania.

Kierowca wraz dokumentami świadczącymi o przeprowadzonym badaniu stanu technicznego pojazdu miał wrócić i zabrać dzieci na wycieczkę.

Niestety nie stawił się ponieważ diagnosta ujawnił, że pojazd był w tak złym stanie technicznym, że nie przeszedł badań.

Niestety przedszkolaki tego dni nie wyjechały na wycieczkę, ale może dzięki tej kontroli, nie doszło do tragedii na drodze

Policjanci informują !

Jeżeli chcesz, aby funkcjonariusze sprawdzili autokar, który będzie Cię wiózł - dzwoń na telefon (89) 741 92 44 lub 997. Informację o wyjeździe prosimy przekazać z kilkudniowym wyprzedzeniem.