Ostróda: Doskonalenie umiejętności strzeleckich nocą - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Doskonalenie umiejętności strzeleckich nocą

Na terenie obiektu szkoleniowego IBiON w Ostródzie odbył się trening taktyczno-strzelecki dla policjantów z broni osobistej krótkiej i długiej. Jest to kolejne szkolenie, które zostało zorganizowane w godzinach nocnych w ramach zintegrowanego rocznego systemu szkolenia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

W miniony piątek (13.10.2017 r.) na strzelnicy IBiON w Ostródzie odbył policyjny trening taktyczno-strzelecki w ramach zintegrowanego rocznego systemu szkolenia. Na terenie obiektu szkoleniowego stawili się policjanci z całego powiatu ostródzkiego. Funkcjonariusze pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności w strzelaniu dynamicznym z broni palnej krótkiej w warunkach nocnych. Odbył się również trening strzelecki z karabinka automatycznego KBK AKMS.

Policjant na każdym stanowisku służbowym musi umieć skutecznie strzelać bez względu na warunki zewnętrzne. Dlatego ćwiczenia strzeleckie organizowane w KPP Ostróda są nie tylko przy pięknym letnim słońcu ale także w zimie i nocą. Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie technicznym.

rsz/in