Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Miał w domu narkotyki. 21-latek usłyszał zarzuty

Policjanci kryminalni z Ornety wykonując czynności do jednej ze spraw, w jednym z domów na terenie gminy Lubomino zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który posiadał zakazany susz roślinny. Zabezpieczono w sumie ponad 15 gramów suszu, którego badanie potwierdziło, że była to marihuana. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W środę (11.10.2017) policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Ornecie wykonując czynności związane z jedną z wielu prowadzonych przez nich spraw, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w jednym z domów na terenie gminy Lubomino, znaleźli susz roślinny konopi indyjskich. Zabezpieczyli w sumie ponad 15 gramów suszu, którego badanie potwierdziło, że była to marihuana. 21-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty i w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu.

Przypominamy, że Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 62) mówi o tym, że każdy kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa wyżej jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(BM/TM)

  • Zabezpieczone narkotyki