Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Giżyccy policjanci uczą najmłodszych jak „Świecić przykładem” i być bezpiecznym na drodze

Giżyccy policjanci wspólnie z dziennikarzami "Gazety Giżyckiej" oraz przedstawicielem lokalnej firmy motoryzacyjnej zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku spotkanie profilaktyczno – edukacyjne wpisujące się w założenia ogólnopolskiej akcji "Świeć przykładem" skierowanej do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Celem ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem” jest przede wszystkim uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego nie tylko o tym, że posiadanie odblasków poza obszarem zabudowanym po zmroku jest obowiązkowe, ale również tym, że ma to realny wpływ na ich bezpieczeństwo.

Przedstawicielka giżyckiej komendy - asp. szt. Beata Górczyńska - podczas spotkania poinformowała dzieci o tym, że często piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Przypomniała również, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Policjantka wskazała, że elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na koniec lekcji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku otrzymali opaski odblaskowe, przekazane im z tej okazji przez przedstawiciela firmy "Auto-Moto-Części" w Giżycku.

 • Świecą przykładem w Giżycku #1
  Świecą przykładem w Giżycku #1
 • Świecą przykładem w Giżycku #2
  Świecą przykładem w Giżycku #2
 • Świecą przykładem w Giżycku #3
  Świecą przykładem w Giżycku #3
 • Świecą przykładem w Giżycku #4
  Świecą przykładem w Giżycku #4
 • Świecą przykładem w Giżycku #5
  Świecą przykładem w Giżycku #5
 • Świecą przykładem w Giżycku #6
  Świecą przykładem w Giżycku #6
 • Świecą przykładem w Giżycku #7
  Świecą przykładem w Giżycku #7
 • Świecą przykładem w Giżycku #8
  Świecą przykładem w Giżycku #8
 • Świecą przykładem w Giżycku #9
  Świecą przykładem w Giżycku #9

(ICh/TM)