Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Policjanci z Niemiec z wizytą w Komisariacie Policji w Ornecie

Orneccy policjanci gościli w swojej jednostce dwóch niemieckich policjantów pełniących na co dzień służbę w mieście Northausen z regionu związkowego Turyngia. W regionie tym położone jest miasteczko Bleicherode, które jest miastem partnerskim Ornety.

W wtorek (10.10.2017) w Komisariacie Policji w Ornecie na ul. Kwiatowej 13 orneccy policjanci gościli swoich dwóch niemieckich kolegów, pełniących na co dzień służbę w mieście Northausen z regionu związkowego Turyngia. W tym regionie położone jest miasteczko Bleicherode, które jest miastem partnerskim Ornety.

Niemieccy policjanci, którzy odwiedzili ornecką jednostkę są braćmi bliźniakami i wywodzą się z rodziny z głębokimi tradycjami policyjnymi. Regularnie odwiedzają od ponad 10 lat Ornetę wraz z rodzinami, ponieważ są mocno związani tym miastem - ich rodzice byli mieszkańcami tego miasta, które wtedy nosiło nazwę Wormditt.

Podczas wizyty Peter i Uwe Grunwald zostali zapoznani ze strukturą, zasadami działania oraz wyposażeniem orneckiej jednostki. Na spotkaniu poruszono tematy dotyczące podobieństw w funkcjonowaniu polskiej i niemieckiej policji.

Z uwagi na fakt, że były to kolejne odwiedziny zaprzyjaźnionych policjantów z Landespolizeiinpektion Northausen, przygotowali oni niespodziankę i przekazali na ręce podkom. Tomasza Gładkowskiego Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Ornecie, własnoręcznie wykonaną tablice pamiątkowa, która przedstawia oznaczenia i logotypy ich regionu oraz stopnie policyjne. Pagony ze stopniami policyjnymi zostały przekazane przez policjantów służących w ich jednostce.

 • Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #1
  Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #1
 • Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #2
  Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #2
 • Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #3
  Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #3
 • Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #4
  Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #4
 • Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #5
  Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #5
 • Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #6
  Bracia Grunwald z wizytą w orneckiej jednostce #6

W ramach wdzięczności dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Ornecie w ramach podziękowania za ten gest niemieccy policjanci otrzymali materiały promujące nasz region.

Obie strony podczas spotkania złożyły deklaracje wzajemnych spotkań i odwiedzin przy okazji gościnnych wizyt w ramach spotkań miast partnerskich.

(BM/TM)