Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Sprzedawał i posiadał narkotyki. 24-latek usłyszał zarzuty

Nidziccy kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków. W czasie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili prawie 100 gramów suszu marihuany. Narkotyk był już zważony, poporcjowany i przygotowany do sprzedaży. Jeszcze tego samego dnia nidziczanin usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Nidziccy kryminalni zajmujący się rozpracowywaniem osób trudniących się handlem narkotyków w piątek (06.10.2017) zatrzymali 24-letniego nidziczanina. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Do jego zatrzymania doszło w piątek rano na terenie Nidzicy, w trakcie podjętej kontroli drogowej auta, którym kierował wytypowany mężczyzna. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 100 porcji dilerskich marihuany. Narkotyki były już zważone, poporcjowane i przygotowane do wprowadzenia na nidzicki rynek.

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki

Ładowanie odtwarzacza...

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym, mężczyzna został poddany wstępnym badaniom na zawartość narkotyków w organizmie. Wyniki okazały się być pozytywne, więc dodatkowo została pobrana krew do badań laboratoryjnych. W przypadku ich potwierdzenia, 24-latek może usłyszeć jeszcze zarzut kierowania pojazdem mechanicznym, będąc pod wpływem środków odurzających. Nie ominie go również odpowiedzialność za jazdę samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do października 2017 roku.

Na chwilę obecną nidziczanin usłyszał dwa zarzuty sprzedaży marihuany oraz zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, do których się przyznał. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani, za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(ID/TM)