Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Nie miał odblasków i wtargnął przed nadjeżdżający samochód

Działdowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Mężczyzna po zmroku najprawdopodobniej wtargnął przed nadjeżdżający samochód. Miał przy tym ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Jego zdrowiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pewien mieszkaniec Działdowa może mówić o dużym szczęści, po tym jak wczoraj (11.09.2017) po godz. 20:00 został potrącony przez samochód na trasie Kozłowo-Działdowo. Mężczyzna po zmroku szedł środkiem drogi, był ubrany w ciemną odzież i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że pieszy to 37-letni mieszkaniec Działdowa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca auta był trzeźwy. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna sam wtargnął pod nadjeżdżające auto, a w wyniku zaistniałego zdarzenia doznał niewielkich obrażeń ciała.

Za brak elementów odblaskowych i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Przypominamy!

Pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementów odblaskowych, wyróżniających go na drodze. Brak takich elementów i posiadanie odzieży w ciemnym kolorze powodują, że pieszy staje się niewidoczny dla jadących drogą pojazdów. Należy również pamiętać, aby poruszać się poboczem lub jak najbliżej krawędzi jezdni, by nie powodować dodatkowych utrudnień dla kierujących pojazdami i nie narażać się na niebezpieczeństwo potrącenia.

(JN/TM)