Ostróda: Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku. Przy tej okazji przedstawiciele obu służb rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie ostródzkim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby. W ramach działań pn. „Bezpieczne wakacje 2017” policjanci m. in. wspólnie z pracownikami sanepidu odwiedzają uczestników i organizatorów obozów, kolonii i półkolonii zorganizowanych na terenie powiatu ostródzkiego.

Przedstawiciele obu służb przeprowadzają kontrole miejsc, w których wypoczywają najmłodsi. Ponadto spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o tym, jak powinny się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, by bezpiecznie spędzić wakacje.

Policjanci i pracownicy sanepidu radzą jak zachowywać się w grupie, podczas groźnych zjawisk pogodowych, informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz mówią o szkodliwym działaniu środków psychoaktywnych i negatywnych skutkach kontaktu z tymi substancjami. Mundurowi zawsze też poruszają ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedstawiciele obu służb mają wspólny cel - przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

Ostatnia, wspólna kontrola Policji i sanepidu połączona z edukacyjnym spotkaniem z dziećmi odbyła się w dniu 23 sierpnia 2017 roku w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Ostródzie, gdzie zorganizowany został obóz dla najmłodszych miłośników piłki siatkowej.

Podczas wakacji ostródzcy policjanci skontrolowali już kilkadziesiąt miejsc letniego wypoczynku. Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku. Ponadto nad jeziorami o bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy. To oni patrolują jeziora zwracając uwagę na zagrożenia i przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

(jk/rj)