Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Szczytno: Przeciął linkę, ukradł rower – 10 minut później był już w rękach policjantów

Zaledwie 10 minut po zdarzeniu, szczycieńscy policjanci zatrzymali 33-letniego sprawcę kradzieży roweru. Przecinanie przez mężczyznę linki zabezpieczającej jednoślad, zauważył przypadkowy przechodzień i powiadomił przejeżdżający dwie ulice dalej policyjny patrol. Funkcjonariusze kierując się podanym opisem zatrzymali 33-latka na wysokości Placu Juranda w Szczytnie. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży.

Wczorajszego popołudnia do policyjnego patrolu przejeżdżającego ulicą Odrodzenia w Szczytnie podbiegł mężczyzna i powiedział, że kilka minut wcześniej widział jak w okolicach ulicy Chrobrego jakiś człowiek przeciął linkę stalową zabezpieczającą jednoślad, ukradł rower i odjechał nim w kierunku Placu Juranda. Opis sprawcy kradzieży był na tyle szczegółowy, że policjanci bez trudu w tłumie ludzi rozpoznali mężczyznę. Jak się okazało, 33-latek na widok policjantów porzucił rower i pieszo rzucił się do ucieczki. To tylko ułatwiło policjantom pracę, ponieważ po kilku minutach zatrzymali go.

33-latek został osadzony w policyjnej celi, dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży.

Godnym pochwały jest zachowanie przechodnia, który zareagował na łamanie prawa. Dzięki niemu rower, którym oddalił się sprawca kradzieży wrócił do zadowolonej właścicielki.

esz/in

  • Odzyskany rower
    Odzyskany rower