Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: W czasie imprezy uderzył kolegę młotkiem w głowę. Trafił na 3 miesiące do aresztu

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-lakowi, który w trakcie imprezy zakrapianej alkoholem uderzył kolegę młotkiem w głowę. Poszkodowany sam zgłosił się o pomoc do szpitala. O tymczasowym aresztowaniu nidziczanina zdecydował sąd. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w Nidzicy w niedzielę nad ranem. Z ustaleń policjantów wynika, że w czasie spotkania towarzyskiego zakrapianego alkoholem, doszło do sprzeczki między dwoma mężczyznami. Po krótkiej szarpaninie i wymianie ciosów „gospodarz” pobiegł do szafki, z której wyjął młotek, a następnie uderzył nim poszkodowanego. 34-latek o własnych siłach poszedł do nidzickiego szpitala, gdzie poprosił o pomoc. W związku z odniesionymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Olsztynie, gdzie przeszedł operację. O całym zajściu nidziccy policjanci zostali poinformowani przez dyżurującego lekarza.

28-latek został zatrzymany w środę w miejscu zamieszkania. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia.
Dzisiaj sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek o areszt i skazał go na 3 miesiące pozbawienia wolności.
Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.  
 
(id/rj)
Ładowanie odtwarzacza...