Ełk/Iława: Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk/Iława: Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Bałamutowo - Woszczele. Potrącony przez samochód osobowy rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W Iławie mandatem został ukarany 51–latek po tym, jak nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście i doprowadził do zderzenia bocznego między pojazdami. Na szczęście kierującemu jednośladem nic poważnego się nie stało.

Iława:

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierujący, na skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem przejazdu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego między pojazdami. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala. Na szczęście okazało się, że kierującemu jednośladem oprócz licznych otarć nic się nie stało.
Po ustaleniu dokładnych okoliczności zdarzenia i obrażeń rowerzysty, 51-latek został ukarany mandatem.

Ełk:

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15:30 na trasie Bałamutowo – Woszczele. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, na prostym odcinku drogi, podczas dojazdu do wzniesienia i wykonując manewr wyprzedzania rowerzysty,  zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i potrącił jadącego rowerem 61-letniego mieszkańca gminy Ełk. Poważnie ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Kierowca opla, 52-letni mieszkaniec powiatu ełckiego był trzeźwy. Mężczyźnie za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci zatrzymali  prawo jazdy.

 

Przypominamy !

Każda kolizja, wypadek to suma różnych zdarzeń.
By do takich sytuacji nie dochodziło, policja apeluje aby kierowcy uważali na innych uczestników dróg i dbali o stan techniczny swoich pojazdów. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia.

(aj/rj)