Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: WARMIA MAZURY GRAND SLAM OLSZTYN 2017- policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas turnieju

W dniach 19- 23 lipca odbędzie się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów siatkówki plażowej na świecie. Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2017 odbędzie się na terenie Centrum Rekreacyjno- Sportowego "Ukiel" w Olsztynie. W tym czasie dojazd do plaży miejskiej będzie znacznie utrudniony.

W dniach 19- 23 lipca na terenie Centrum Rekreacyjno- Sportowego "Ukiel" w Olsztynie odbędzie się turniej siatkówki plażowej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2017.

W związku z zawodami na ulicach Olsztyna, szczególnie w okolicy plaży miejskiej, ruch pieszy i samochodowy z pewnością będzie wzmożony. Dlatego policjanci apelują w szczególności do kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Warto również w tych dniach zrezygnować z samochodu i zamiast niego wybrać komunikację miejską.

Nie daj się okraść!

Nieuwaga i beztroska jest jedną z okoliczności sprzyjających działaniu kieszonkowców. Portfele z dokumentami i pieniędzmi, telefony komórkowe i inne drobne wartościowe rzeczy giną najczęściej z niedomkniętych lub pozostawionych bez kontroli torebek lub z tylnych kieszeni spodni.

Jak nie paść ofiarą złodzieja?

•   nie afiszujmy się dużą ilością gotówki lub drogim telefonem

•   pieniądze najlepiej trzymać przy sobie, ale nie całą kwotę w jednym miejscu

•   torebkę należy trzymać blisko ciała, najlepiej “pod pachą”

•   bądźmy wyczuleni na wszelkie poszturchiwania - być może właśnie w tym momencie jesteśmy okradani

Jeśli zorientujemy się, że „zniknęły” nasze rzeczy w pierwszej kolejności udajmy się do Biura Rzeczy Znalezionych. Tam też przynośmy znalezione przez nas przedmioty, by ułatwić innym ich odzyskanie. Kiedy uznamy, że ktoś nas okradł zgłośmy ten fakt na Policji.

Alkohol "pod chmurką"

Zgodnie z przepisami obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia alkoholu na teren Centrum Rekreacyjno- Sportowego "Ukiel" oraz spożywania go poza miejscami do tego wyznaczonymi, czyli restauracjami i pubami. W trosce o bezpieczeństwo i komfort wypoczywających na plaży osób policjanci zwracają szczególną uwagę na łamanie tych zasad.

Bezpieczeństwo to priorytet

Olsztyńska plaża miejska to miejsce atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców miasta ale również dla turystów z całego świata. Każdego roku CRS "Ukiel" odwiedza ponad milion osób. Zwiedzających przyciągają nie tylko piękne tereny ale również nowoczesna infrastruktura obiektów. Nie bez powodu jeden z najbardziej prestiżowych turniejów siatkówki plażowej na świecie odbywa się właśnie w Olsztynie. O bezpieczeństwo turystów i kibiców dbać będą olsztyńscy policjanci. Zwiększona zostanie liczba patroli nad jeziorem Ukiel. Wprowadzone zostały również służby nocne po to, by nadzorować to co dzieje się na plaży przez całą dobę.

Ab/kw