Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Olsztyn

Olsztyn: Po kilkunastu minutach zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru

Policjanci z wydziału interwencyjnego zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru mężczyznę. 32-latek ukradł jednoślad spod sklepu przy ul. Bałtyckiej, którym chciał uciec przez miejski las. Policjanci zaskoczyli 32-latka przy wyjeździe z niego. Mężczyźnie za kradzież roweru może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o kradzieży roweru spod sklepu przy Osiedlu Redykajny. Sprawca uciekał jednośladem w kierunku lasu miejskiego. Policjanci na podstawie podanego przez świadka opisu wyglądu sprawcy, natychmiast przystąpili do poszukiwań rowerzysty. Funkcjonariusze zaskoczyli 32-latka przy wyjeździe po drugiej stronie lasu. Od rowerzysty w chwili zatrzymania wyczuwalny był zapach alkoholu – mężczyzna nie poddał się jednak badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego została pobrana mu krew do badań.

Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz odpowie on za kradzież roweru, jak również za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


rp/in