Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Prosił o spotkanie z dzielnicowym. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mężczyźnie. Mieszkaniec gminy prosił o spotkanie z dzielnicowym. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny.

Dzielnicowi w czasie codziennych służb angażują się w różne działania i podejmują wiele interwencji na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Wczoraj (18.05.17r), nowomiejscy dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu służbowego, pojechali do mieszkańca gminy, który wcześniej sam prosił o kontakt z dzielnicowym. W trakcie rozmowy z mężczyzną w jego domu, policjanci zauważyli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Woreczek leżał na stole za wazonem z kwiatami. Na pytanie funkcjonariuszy co jest w środku tego woreczka, mężczyzna odpowiedział „moja trawa”.

 

Zabezpieczona „trawa” po przebadaniu narkotestem okazała się marihuaną. 44-latek został zatrzymany przez dzielnicowych do wyjaśnienia tej sprawy. Dziś (19.05.17r), policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.


3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Lm/kw