Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: „Zrobiłam głupotę życia”- tak podsumowała siebie 57-letnia kobieta, która przywłaszczyła portfel w autobusie

Dobra współpraca oficerów dyżurnych z Kętrzyna i Węgorzewa pozwoliła na zatrzymanie 57-latki, która w autobusie przywłaszczyła portfel. Kobieta na początku nie przyznawała się do winy lecz po chwili sama oznajmiła, że „zrobiła głupotę życia” i oddała policjantom portfel wraz zawartością. Za przywłaszczenie cudzego mienia 57-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (18.05.17r), Oficer dyżurny węgorzewskiej policji otrzymał informację od oficera dyżurnego z Kętrzyna o przywłaszczeniu portfela. Wewnątrz znajdowały się pieniądze w kwocie 700 zł,  dokumenty oraz karty bankomatowe. Do przywłaszczenia miało dojść w autobusie relacji Kętrzyn–Węgorzewo, którym jechała pokrzywdzona. Policjanci natychmiast pojechali na dworzec w Węgorzewie, gdzie czekali na przyjazd wskazanego autobusu. W rozmowie z kierowcą, funkcjonariusze ustalili i sprawdzili miejsce na którym siedziała pokrzywdzona. Jednak portfela już tam nie było. Ustalili również, że na miejsce pokrzywdzonej usiadła kobieta, która po chwili wstała i przesiadła się na koniec autobusu. Jak się okazało, 57-latka znalazła portfel lecz we wstępnej  rozmowie z policjantami nie przyznała się do tego. Po chwili sama oznajmiła, że „zrobiła głupotę życia” i oddała policjantom portfel z jego zawartością.

57-latka niebawem usłyszy zarzut przywłaszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Gm/kw