Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Kętrzyn

Kętrzyn: Pobił i okradł - najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 25-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna podczas spotkania ze znajomym w pewnym momencie bez powodu go zaatakował. Mężczyzna przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie uderzał go pięściami i kopał po całym ciele. Napastnik zabrał 21-latkowi portfel z zawartością dowodu osobistego, telefon komórkowy oraz rower górski.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek br. na jednej z ulic miasta do pełniącego służbę dzielnicowego podszedł mężczyzna, który poinformował, że przed chwilą został pobity i okradziony. Z relacji poszkodowanego wynikało, że podczas spotkania na stadionie miejskim w Kętrzynie został bez powodu zaatakowany przez swojego znajomego. Mężczyzna przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie uderzał go pięściami i kopał po całym ciele. Napastnik zabrał 21-latkowi portfel z zawartością dowodu osobistego, telefon komórkowy oraz rower górski, po czym uciekł. Kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu na jednej z ulic miasta policjanci zatrzymali 25-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, które ukryte były w różnych miejscach na terenie miasta i przekazali pokrzywdzonemu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny.

Wczoraj  Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt.

Wkrótce 25-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

md/in