Gołdap: Pijany bez uprawnień przewoził 2-letnie dziecko - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Gołdap

Gołdap: Pijany bez uprawnień przewoził 2-letnie dziecko

Dzięki interwencji młodych mężczyzn gołdapscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 28-latka, który kierował volkswagenem i uderzył w murek. Mężczyzna wsiadając za kierownicę mając 2 promile alkoholu w organizmie zaryzykował nie tylko swoje życie, ale również życie swojego 2-letniego dziecka, które przewoził.

Pomimo licznych akcji oraz kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia, które świadczy o bezmyślności kierowcy doszło kilka minut po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę. 28-letni mieszkaniec Gołdapi na ulicy Stadionowej kierując vw vento nadużywał klaksonu, wykonywał dziwne manewry i najechał na betonowy murek. Zauważyła to grupa młodych mężczyzn, która zabrała mu kluczyki i o całej sytuacji poinformowała policjantów.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości Pawła M. okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a w samochodzie przewoził 2-letniego syna. O tym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Ponadto mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania.  Teraz ze swojego postepowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Osoby, które wsiadają za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z konsekwencjami takiego zachowania. Oprócz utraty prawa jazdy za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ab/in