Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Kilka razy sprzedał tą samą rzecz – odpowie za oszustwo

23-latek odpowie za oszustwa internetowe. Mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych wystawiał do sprzedaży ten sam przedmiot - wykrywacz metali. Kupujący przesyłali mu pieniądze jednak zakupionego towaru nie otrzymywali. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy policjanci z Zespołu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili sprawcę, który na różnych portalach internetowych wystawiał do sprzedaży ten sam przedmiot - wykrywacz metali. Sprawca wystawiając ogłoszenia posługiwał się wymyślonymi danymi. Zainteresowani zakupem wykrywacza przesyłali sprzedającemu pieniądze jednak nigdy zakupionego przedmiotu nie otrzymali.  Zebrany w sprawie materiał szybko doprowadził funkcjonariuszy do oszusta.  Podczas przesłuchania 23-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Wystawiając przedmioty na aukcjach internetowych  mężczyzna zrobił sobie z tego stałe źródło dochodu.

Teraz 23-latek nie uniknie kary. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają przed oszustami! Robiąc zakupy przez Internet pamiętajmy o zagrożeniach. Nim zdecydujemy się na przesłanie pieniędzy sprzedającemu sprawdźmy jaką ma opinię lub opłacajmy przesyłkę dopiero po jej odbiorze.

ak/in