Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Kętrzyn: Policjanci spotkali się z młodzieżą

Dzielnicowi starając się utrzymywać stały kontakt, nie tylko z mieszkańcami, ale też z wieloma instytucjami, które znajdują się w ich rejonie służbowym. Policjanci chętnie spotykają się również z młodzieżą, biorąc aktywny udział w spotkaniach profilaktycznych.

Ostróda:

Udział dzielnicowych w policyjnej profilaktyce jest bezcenny. Są to bardzo doświadczeni funkcjonariusze, którzy starają się większość służby spędzać w swoich rejonach służbowych, spotykając się i rozmawiając z mieszkańcami oraz z młodzieżą.

W rozpoczętym kilka tygodni temu cyklu spotkań z gimnazjalistami Gimnazjum  nr 2 w Ostródzie, wczoraj wziął udział dzielnicowy mł. asp. Karol Górnicki. Podczas spotkań dzielnicowy i policjantka do spraw profilaktyki poruszali między innymi kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzemocy. Mundurowi przedstawili statystykę czynów karalnych popełnionych przez nieletnich sprawców oraz zaprezentowali przykłady zachowań niezgodnych z prawem z udziałem nieletnich uczniów szkół. Funkcjonariusze starali się przekazać młodzieży jak najwięcej ważnych wskazówek, wyjaśniając, jakich sytuacji należy w życiu codziennym unikać, aby nie stać się nieletnim sprawcą przestępstwa.

Gimnazjaliści chętnie wysłuchali policyjnych wykładów, zadając przy tym wiele pytań i podając znane im przykłady z życia szkoły.

Kętrzyn:

Wczoraj specjalista ds. nieletnich oraz dzielnicowy kętrzyńskiej  policji spotkali się z gimnazjalistami. To kolejne spotkanie mundurowych z młodzieżą. Gimnazjaliści mieli możliwość dowiedzenia się jak klasyfikowane są różne zachowania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś musi później ponieść konsekwencje. W trakcie spotkania mundurowi omówili zasady odpowiedzialności karnej nieletnich oraz sposoby postępowania wobec osób zachowujących się niezgodnie z prawem. Funkcjonariusze przedstawili problem demoralizacji oraz jakie zjawiska go dotyczą. Rozmawiali także o zjawisku przemocy wśród młodzieży szkolnej. Podczas pogadanki nie zabrakło także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Policjanci uświadomili uczniom, że zaświadczenie o niekaralności jest jednym z dokumentów, który coraz częściej jest wymagany przez pracodawców.

W czasie rozmowy młodzież mogła się dowiedzieć, jakie wymagania należy spełnić, aby móc pracować w Policji. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.

 

(jk/ep/rj)

Powrót na górę strony