Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Kolejni kierowcy stracili uprawnienia – bez pobłażania wobec piratów drogowych

Wśród głównych przyczyn zdarzeń drogowych jako pierwsza wskazywana jest nadmierna prędkość pojazdów. Dlatego policjanci w toku pełnionej służby bacznie zwracają uwagę na kierowców, którzy beztrosko dociskając pedał gazu do podłogi, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko swoje zdrowie i życie, ale także zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze nie mają pobłażania wobec piratów drogowych.

Wielu kierowców, powodowanych najczęściej pośpiechem lub nadmierną wiarą we własne umiejętności za kierownicą, nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze. Następstwem takiej jazdy jest długa droga hamowania czy utrata kontroli nad pojazdem, co może skończyć się wypadkiem. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy takim beztroskim zachowaniem narażają siebie i innych na utratę zdrowia luż życia. Każdego dnia funkcjonariusze nadzorują ruch pojazdów na drogach regionu i wyciągają konsekwencje wobec niepokornych kierujących.

Węgorzewo: Prawo jazdy stracone w Popiołach

Wczoraj (01.03.2017) około godz. 17:00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego mercedesem. Mężczyzna jechał przez miejscowość Popioły z prędkością ponad 100 km/h. W terenie tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 35-latek za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych oraz zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesiecy. Jeżeli w tym czasie będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Olsztyn, Dobre Miasto: Trzech kierowców straciło uprawnienia w ciągu jednej doby

Choć surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują już od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców o nich nie pamięta i rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Tylko podczas wczorajszej służby policjanci w powiecie olsztyńskim zatrzymali trzy takie osoby.

Niechlubny rekordzista w tej grupie "pędził" ulicą Sikorskiego w Olsztynie z prędkością 137 km/h. Kilka godzin później funkcjonariusze w Dobrym Mieście zatrzymali 58-latka, który przekroczył dozwoloną prędkośc o 68 km/h. Późnym wieczorem w Olsztynie w ręce olsztyńskiej drogówki "wpadł" 21- latek, który jechał ul. Sikorskiego z prędkością 110 km/h. Wszyscy trzej mężczyźni czasowo stracili prawa jazdy.

Iława: Czterech kierowców w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem

Wczoraj po godz. 10:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego według ustaleń funkcjonariuszy doprowadził 60-letni kierowca samochodu ciężarowego. Nie zachował on bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu osobowego, który zatrzymał się, zeby skręcić do posesji. Kierowca ciężarówki, aby uniknąć zderzenia pojazdów zjechał na lewą stronę jezdni, którą prawidłowo z przeciwnego kierunku jechał osobowy VW. Jego kierowca w celu uniknięcia zderzenia czołowego zjechał na prawe pobocze, wypadł z drogi i uszkodził zawieszenie pojazdu. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Policjanci pracujący na miejscu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali 60–letniemu kierowcy samochodu ciężarowego prawo jazdy.

Tego samego dnia po godz. 13:00 w Suszu policjanci podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej osobowego VW. Za kierownicą siedział 24–letni mieszkaniec miasta, który - jak się okazało - nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ponieważ zostały mu już wcześniej zatrzymane.

Dwie godziny później policjanci iławskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna jechał swoim samochodem w miejscowości Jędrychowo w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. Za kierownicą auta siedział 21–latek. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że to nie pierwsze takie przewinienie mieszkańca powiatu ostródzkiego. W połowie lutego 21–latek również rażąco przekroczył dopuszczała prędkość w terenie zabudowanym. Wtedy za to wykroczenie uprawnienia zostaly mu zatrzymane na 3 miesiące. Mężczyzna wczoraj ponownie został ukarany przez policjantów mandatem oraz punktami karnymi. Natomiast prawo jazdy odzyska dopiero za pół roku.

Kolejne prawo jazdy zatrzymali tego samego dnia przed godz. 17:00 policjanci z Komisariatu Policji w Suszu. Tym razem interweniowali wobec mężczyzny, który jeżdżąc autem ulicami Susza nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności policjanci wyczuli od 59–latka zapach alkoholu. W związku z powyższym poddali go badaniu, które wykazało, że mieszkaniec Susza kierował oplem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego sprawą wkrótce zajmie się sąd.

Ostróda, Morąg, Grabin: Uprawnienia zatrzymane za spowodowanie wypadku i przekroczenie prędkości

Ostródzcy policjanci pracowali wczoraj (01.03.2017) na miejscu dwóch wypadków drogowych, do których doszło na terenie miasta i gminy. W wyniku tych zdarzeń ranne zostały 2 osoby.

Najpierw wczesnie rano – tuż po godz. 4:00 - dyżurny komendy w Ostródzie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Ostróda – Lubawa. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący dostawczym iveco nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego ciężarowego MAN-a. Kierowca iveco z obrażeniami ciała trafił szpitala, a dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

 

  • Wypadek w powiecie ostródzkim
    Wypadek w powiecie ostródzkim
  • Wypadek w powiecie ostródzkim
    Wypadek w powiecie ostródzkim

 

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut później w Ostródzie w rejonie skrzyżowania dwóch dróg krajowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu w wyniku czego najechał na tył pojazdu volvo, a następnie zjeżdżając na pas przeciwnego kierunku uderzył w prawidłowo jadącego z naprzeciwka opla. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała pasażerka opla. Policjanci pracujący na miejscu tego zdażenia podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy dla kierowcy volkswagena, który spowodował rażące zagrożenie w ruchu drogowym doprowadzając do zderzenia 3 pojazdów.

Po południu w Grabinie policjanci ostródzkiego ruchu drogowego kontrolowali prędkość jadących w tym miejscu samochodów. W pewnym momencie zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki BMW. Po zmierzeniu prędkości z jaką auto się poruszało, okazało się,że kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 60 km/h. W myśl obowiązujących przepisów policjanci zatrzymali 57-latkowi prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym gotówkowym w kwocie 500zł i punktami karnymi.

Nowe Miasto Lubawskie: Miał 2,5 promila i uderzył w drzewo

Także wczoraj - około godz. 14:15 - oficer dyżurny policji w Nowym Mieście Lubawskim przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Mszanowie. Na miejsce interwencji pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący peugeotem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Jak się okazało, 63-latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec miasta miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, a wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Za popełnienie tego przestępstwa niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(AB/JK/JK/MB/AF/LM/TM)

Powrót na górę strony