Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Kradli w sklepach, teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny grozi dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Pierwszy z nich ukradł artykuły spożywcze i ze sklepowym wózkiem ukrył je w zaroślach, drugi ukradł perfumy, które chował w swoim domu. Obaj mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży sklepowej. Zgłaszający oświadczył, że jedną z iławskich ulic idzie mężczyzna prowadząc sklepowy wózek. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, jak również opatrolowali okoliczny teren. Mając rysopis mężczyzny zauważyli go w okolicznej wsi, jak ukrywał się w zaroślach. Kiedy tylko zauważył radiowóz zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Był to dobrze znany iławskim funkcjonariuszom 26 – latek. W takcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Iława posiada przy sobie produkty spożywcze pochodzące z kradzieży, jednak nie było koło niego wózka sklepowego. Policjanci przeszukali okoliczny teren, gdzie w zaroślach ujawnili skradziony wózek a w nim przykryte gałęziami produkty spożywcze.

Skradzione przedmioty zostały przekazane do sklepu, jednak nie mogły one wrócić już do dalszej sprzedaży. Moment kradzieży został zarejestrowany za pomocą sklepowego monitoringu, który zostanie wykorzystany dalszego postępowania. Jak oświadczył 26 – latek, wózek ukrył w zaroślach aby wrócić w późniejszym czasie po skradzione rzeczy.


Kolejnego sprawcę kradzieży sklepowej policjanci zatrzymali w Suszu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że pracownik ochrony przeglądając zapis z kamer sklepowego monitoringu zauważył znanego mu mężczyznę, który ukradł perfumy. Mężczyzna ten po zabraniu z półki towaru przekroczył linię kas nie płacąc za przedmioty. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyna kradzież tego mężczyzny w sklepie, gdyż kamery zarejestrowały również dwie inne. W związku z tym policjanci postanowili pojechać do domu sprawcy. Funkcjonariusze przeszukali należące do niego pomieszczenia, gdzie ujawnili skradzione perfumy oraz kilka innych przedmiotów prawdopodobnie pochodzących z wcześniejszych kradzieży. Policjanci zabezpieczyli rzeczy oraz zapis z kamer sklepowego monitoringu.
Teraz obaj mieszkańcy powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
Kodeks wykroczeń za kradzież przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

(jk/rj)