Kętrzyn: Zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Kętrzyn

Kętrzyn: Zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 29-letniemu Pawłowi S., który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą. Policjanci ustalili, że mężczyzna w jednym ze sklepów ogrodniczych na terenie miasta ukradł narzędzia i nie zamierzał za nie zapłacić. Gdy widząca to ekspedientka zareagowała, niestety spotkała się z agresywną reakcją mężczyzny, który użył wobec niej przemocy.

W miniony wtorek po godzinie 10.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym ze sklepów ogrodniczych na terenie miasta. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, do sklepu wszedł młody mężczyzna, który z półki sklepowej wziął narzędzia ogrodnicze, po czym usiłował wyjść ze sklepu, nie płacąc za towar. Widząc tą sytuację pracownica sklepu natychmiast zareagowała próbując zatrzymać klienta. Niestety spotkała się z agresywną reakcją mężczyzny, który szarpiąc ją za odzież i odpychając uciekł ze sklepu.

Policjanci  natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania podejrzanego. Kryminalni wytypowali osoby mogące mieć związek z przestępstwem i  już następnego dnia zatrzymali  29-letniego Pawła S. Dzisiaj mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

md/in

 

  • Podejrzany o kradzież rozbójniczą
    Podejrzany o kradzież rozbójniczą