Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Kętrzyn

Kętrzyn: Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali sprawców pobicia

Na gorącym uczynku przestępstwa policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn. Pijani koledzy na jednej z ulic miasta pobili 54-latka, który z obrażeniami głowy trafił do szpitala, sprawcy zdarzenia natomiast do policyjnego aresztu. Zarówno 25-latkowi oraz 19-letniemu Bartłomiejowi M. mogą grozić kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego wykonując czynności do jednego ze zdarzeń na terenie miasta zauważyli, że przy ul. Mielczarskiego w Kętrzynie dwóch mężczyzn kopie innego mieszkańca miasta. Policjanci natychmiast zareagowali i na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 25-letni Patryk L. oraz 19-letni Bartłomiej M. trafili do policyjnego aresztu. Poszkodowany 54-latek z obrażeniami twarzy oraz urazem nosa został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Powiatowego w Mrągowie. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości zatrzymanych mężczyzn. Okazało się, że byli nietrzeźwi. Patryk L. miał ponad 1,5 promila w organizmie, natomiast jego młodszy kolega miał o promil więcej. Po wytrzeźwieniu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty pobicia. Obaj podczas przesłuchania nie potrafili wytłumaczyć swojego zachowania.   

Teraz Patryk L. oraz Bartłomiej M. odpowiedzą przed sądem. Za pobicie, każdemu z nich może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ep/in