Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Olsztyn

Olsztyn: Wyrwał kasjerce bilety na koncert - odpowie za kradzież rozbójniczą

Za kradzież rozbójniczą odpowie 34-latek, który w miniony weekend, na festiwalu muzycznym wyrwał kasjerce plik biletów, zaatakował ją i uciekł. Po kilkunastu minutach został zatrzymany. Działał w warunkach tzw. "recydywy". Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas festiwalu muzycznego odbywającego się na olsztyńskich Dajtkach.

Podczas sprzedaży wejściówek 34-latek wyrwał z rąk kasjerki plik około 30 biletów. Kobieta natychmiast zareagowała i próbowała go powstrzymać. Doszło do szarpaniny, jednak mężczyźnie udało się uciec do pobliskiego lasu zabierając ze sobą wejściówki o wartości około 1500 złotych.

Po kilkunastu minutach pracownicy ochrony zauważyli opisanego przez pokrzywdzoną napastnika, zatrzymali go i wezwali na miejsce patrol policji. Noc spędził w policyjnej celi.

W sprawie tej wszczęte zostało śledztwo. Wczoraj Leszek S. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach tzw. "recydywy". Mężczyzna był już karany za przestępstwo podobne. W styczniu br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za rozbój.

Teraz grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

Najprawdopodobniej dziś prokurator będzie wnioskował o jego tymczasowe aresztowanie.

ab/in