Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm./Olsztyn: Przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym – stracili prawo jazdy

Funkcjonariusze lidzbarskiej i olsztyńskiej drogówki odebrali prawo jazdy mężczyznom, którzy według policyjnego pomiaru prędkości przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Choc jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, to wielu kierowców wciąż nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze.

Wczoraj (08.05.2016) około godz. 16:00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego BMW. Mężczyzna jechał przez miejscowość Drwęczno z prędkością przekraczającą 100km/h. W związku z obowiązującym w tym miejscu ograniczeniem prędkości do 50 km/h, 43- letni mieszkaniec Gdańska za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych oraz zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Około godziny 19:30 patrol ruchu drogowego w miejscowości Rogóż zatrzymał do kontroli kierującego VW. 31-latek także jechał w obszarze zabudowanym z prędkością przekraczającą 100 km/h. Mieszkaniec Olsztyna poniósł taką sama karę jak jego poprzednik w Drwęcznie.

Także w Olsztynie wczoraj (08.05.2016) kilka minut po godz. 18:00 na ul. Artyleryjskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Toyotę, którą kierujący 28-latek rozpędził do ponad 120 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jacek B. skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej.

Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

(MK/AB/TM)

Powrót na górę strony