Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KMZB — TY ZGŁASZASZ, MY WERYFIKUJEMY I ELIMINUJEMY

Mieszkańcy powiatu gołdapskiego aktywnie korzystają z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Od początku roku gołdapscy mundurowi otrzymali blisko 70 zgłoszeń za jej pośrednictwem. W minionym tygodniu funkcjonariusze wyeliminowali kolejne zagrożenia zgłoszone przez internautów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi interaktywne narzędzie, które pomaga lokalnej społeczności wskazać miejsca, na które służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Dzięki aplikacji każdy obywatel ma realny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mieszkańcy nanoszą na mapę konkretne zagrożenie, natomiast policjanci weryfikują sygnał oraz podejmują działania, które mają na celu jego wyeliminowanie. Dzięki takiej współpracy mundurowi dobrze wiedzą jakie miejsca objąć szczególnym nadzorem, ponieważ dane zagrożenie może występować tam co pewien czas bądź w określonych porach dniach.

Gołdap

Od początku roku gołdapscy mundurowi otrzymali blisko 70 zgłoszeń za pośrednictwem aplikacji KMZB. Największa liczba zgłoszeń odnosi się do nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, jak również przekraczania dopuszczalnej prędkości.

W minionym tygodniu policjanci potwierdzili i wyeliminowali kolejne trzy zgłoszone zagrożenia. Dotyczyły one nieprawidłowego parkowania w Kośmidrach, spożywania alkoholu przy pl. Zwycięstwa oraz przekraczania dopuszczalnej prędkości na ulicy Armii Krajowej. Weryfikowane sygnały spotkały się z natychmiastową reakcją gołdapskich funkcjonariuszy.

Pamiętaj! Ty też możesz mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy! Zachęcamy do dalszej współpracy i aktywnego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a służbami możemy osiągnąć wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego bezpieczeństwa.

Z narzędzia korzystajmy w odpowiedzialny sposób! Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Kętrzyn

Od stycznia br. policjanci odnotowali 105 zgłoszeń na terenie powiatu kętrzyńskiego. W przeważającej większości są to sygnały związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa i nieprawidłowe parkowanie to najczęstsze naruszenia prawa, na które reaguje społeczeństwo. W minionym tygodniu policjanci potwierdzili i wyeliminowali kolejne trzy zgłoszone zagrożenia. Dotyczyły one nieprawidłowego parkowania w Kętrzynie przy ul. Chrobrego, a także przy ul. Zjazdowej oraz przekraczania dopuszczalnej prędkości na ulicy Jagiełły w Kętrzynie. Weryfikowane sygnały spotkały się z natychmiastową reakcją kętrzyńskich funkcjonariuszy.

Pisz

KMZB w powiecie piskim cieszy się niesłabnącą popularnością. W 2023 roku naniesionych zostało 619 zgłoszeń. Od początku tego roku mamy już 172 zgłoszenia z czego prawie 30% z nich zostało potwierdzonych. Największa liczba zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Było ich 63, z czego 49 zostało potwierdzonych. Najwięcej, bo aż 40 zgłoszeń policjanci potwierdzili przy jednym z bloków na ul. Dworcowej w Piszu. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz wyeliminowanie tego, wyjątkowo uciążliwego dla mieszkańców, zjawiska. Miejsce to jest systematycznie sprawdzane przez policyjne patrole, a do tego dzielnicowy objął je swoim planem priorytetowym.

Warto zaznaczyć, że od początku tego roku policjanci, w powiecie piskim, wyeliminowali już 12 zgłoszeń, w tym:

- 7 dot. przekraczania dopuszczalnej prędkości

- 2 dot. nieprawidłowego parkowania

- 1 dot. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych

- 1 dot. grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją

- 1 dot. dzikiego wysypisko śmieci.

Węgorzewo

Od początku roku węgorzewscy mundurowi otrzymali blisko 60 zgłoszeń za pośrednictwem aplikacji KMZB. Największa liczba zgłoszeń odnosi się do przekroczenia dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

W minionym tygodniu policjanci potwierdzili i wyeliminowali kolejne dwa zgłoszone zagrożenia. Dotyczyły one spożywania alkoholu przy ul. Portowej w rejonie starego dębu oraz przekraczania dopuszczalnej prędkości na ulicy Jasnej. Weryfikowane sygnały spotkały się z natychmiastową reakcją węgorzewskich funkcjonariuszy.

(md/ep/asz/mh/kh)

 

Powrót na górę strony