Posiadali narkotyki. Usłyszeli zarzuty - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki. Usłyszeli zarzuty

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Iławy. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki, kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.

Iławscy funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze domowej. Policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że znany im z wcześniejszych interwencji 21-latek znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu próbował wejść do mieszkania krewnej, która sobie tego nie życzyła. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że posiadał przy sobie prawie 14 gramów marihuany i prawie 3 gramy substancji psychotropowej w postaci 2C-B. Mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.
Kolejnego mężczyznę zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych. Jak ustalili mundurowi również 28-latek posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny biały proszek, który po badaniu narkotestem okazał się marihuaną. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Iławy i przedstawili mu zarzut.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz obaj mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.

(jk/rj)

 

Powrót na górę strony