Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do panujących obostrzeń - również w siłowniach

Trudna sytuacja związana z pandemią wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Jednak nie wszyscy podchodzą do tego odpowiedzialnie. Policjanci każdego dnia prowadzą działania i egzekwują obowiązujące nakazy i zakazy. Funkcjonariusze sprawdzają, czy m.in. siłownie i kluby fitness funkcjonują zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tym razem do działań ruszył także policyjny dron, który przypominał mieszkańcom Giżycka o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19 , policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Podczas codziennej służby funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy Warmii i Mazur stosują się do obowiązujących zasad przepisów. Osoby, które nie przestrzegają obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Minionej doby na terenie Warmii i Mazur policjanci odnotowali 1720 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych sytuacjach. Wystawili 318 mandatów i 67 wniosków do sądów o ukaranie osób, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.

Pisz:

W czwartek (8 kwietnia br.) w godzinach popołudniowych dzielnicowy, pełniąc służbę ze strażakiem, dokonali sprawdzenia siłowni na terenie powiatu piskiego. W trakcie prowadzonych kontroli ustalili, że jeden z takich lokali w Piszu jest otwarty. W siłowni funkcjonariusze zastali właściciela oraz siedmiu ćwiczących mężczyzn. Wszyscy byli bez maseczek. Na miejsce interwencji przyjechali przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Piszu, którzy sprawdzili stosowne dokumenty okazane przez właściciela oraz osoby ćwiczące. Po ich weryfikacji ustalili, że zgodnie z obowiązującymi przepisami okazane zaświadczenia są niewystarczające do tego, aby siłownia mogła funkcjonować. Obecnie takie obiekty dostępne są jedynie dla zawodników będących członkami kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich.

Pracownicy sanepidu poinformowali właściciela, że nałożona zostanie na niego kara administracyjna, która może wynosić nawet 30 tysięcy złotych. Policjanci będą prowadzili czynności w kierunku popełnienia wykroczenia przez osoby ćwiczące w tej siłowni, a wobec właściciela pod kątem podejrzenia popełnienia przez niego przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Funkcjonariusze sprawdzą też czy właściciel korzystał z rządowej pomocy wsparcia dla siłowni i klubów fitness. W przypadku potwierdzenia zobligowany będzie do zwrotu otrzymanej od państwa dotacji.

Właścicielowi tej siłowni grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8 oraz kara administracyjna do 30 000 złotych.

Policjanci w dalszym ciągu będą przeprowadzali takie kontrole na terenie powiatu piskiego. Będą sprawdzali obiekty, które zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinny być zamknięte.

Giżycko:

Aby apel skierowany do mieszkańców Giżycka dotarł do jak największej liczby osób w krótkim czasie policjanci do działań zaangażowali m.in. swojego drona, który przelatując ulicami miasta przypominał o tej konieczności. W trakcie prowadzonych działań osoby nie stosujące maseczek, bądź mające je niewłaściwie założone, reagowały na komunikat odtworzony z drona i stosowały się do wydanych zaleceń. Jeszcze raz apelujemy o postępowanie zgodne z obowiązującym prawem, pamiętając o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odległości oraz stosowaniu się do wszelkich ograniczeń i zaleceń, wspólnie możemy znacząco ograniczyć transmisję koronawirusa.

 

Opis filmu: Policyjny dron w walce z pandemią

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.71 MB)

 

Iława:

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci kiedy to szedł jedną z iławskich ulic. Mężczyzna nie miał zasłoniętych maseczką ust i nosa w związku z powyższym funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 24 - latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Iławy został już przetransportowany do zakładu karnego.

 

(as/ich/jk/rj)

Powrót na górę strony