Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Uczniowie klasy mundurowej zadebiutowali przed kamerą

Kim jest oficer prasowy? Jak udzielić informacji mediom? Jak dobrze wypaść przed kamerą? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciel policji oraz lokalny dziennikarz podczas spotkania z klasą mundurową. Uczniowie po raz pierwszy mieli szansę wcielić się w rolę oficera prasowego oraz osoby przeprowadzającej wywiad. Debiut przed kamerą uzmysłowił młodzieży, że każde wystąpienie wymaga przygotowania i zgromadzenia wielu informacji. Od tego zależy przecież rzetelność przekazywanej mediom informacji.

Już po raz kolejny policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Braniewie prowadzą cykl szkoleń uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie. Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Braniewie, a Dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie młodzież spotyka się z policjantami i zdobywa wiedzę z zakresu wybranych zagadnień bezpieczeństwa i służby w policji.

Wczoraj uczniowie mieli niecodzienną szansę na sprawdzenie swoich telewizyjnych umiejętności. Tematyka spotkania poświęcona została pracy oficera prasowego policji oraz  współpracy z mediami. Oprócz funkcjonariusza w zajęciach uczestniczył przedstawiciel lokalnej telewizji – TV Braniewo 24 – pan Tomasz Sitarz. 

Na początku młodzież została zapoznana z prawnymi aspektami służby oficera prasowego. Zebranym przybliżono pełnioną przez niego funkcję, jak również na przykładzie braniewskiej jednostki policji, charakter pracy zespołu prasowego. Funkcjonariusz podkreślał, że policja w kontaktach z dziennikarzami posługuje się wieloma kanałami komunikacji. Do jej podstawowych narzędzi zaliczono telefon komórkowy oraz e-mail. W rozmowie z uczniami zaznaczano, że pokazywanie codziennej pracy policji ma znaczenie dla wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Dzięki współpracy oficera prasowego z mediami do szerokiego grona odbiorców trafiają serwisy informacyjne jednostki, komunikaty o zdarzeniach kryminalnych, prewencyjnych oraz związane z poszukiwaniem lub zaginięciem osób.

O swojej pracy opowiedział młodzieży także lokalny dziennikarz. Po części teoretycznej uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z przekazywaniem informacji prasowej. Na podstawie komunikatu przygotowanego specjalnie na te zajęcia, młodzież z klasy mundurowej udzielała informacji przed kamerą, a także odpowiadała na trudne pytania. Uczniowie wcielali się zarówno w rolę oficera prasowego jak i dziennikarza. Na zakończenie zajęć wszystkim obecnym zaprezentowano specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zrealizowania materiału audio-video.

Wielu uczniów po raz pierwszy znajdowało się po tej stronie kamery. Pomimo tego faktu, młodzież poradziła sobie bardzo dobrze. Możliwe, że dzięki właśnie takim zajęciom, część z nich zwiąże swoją przyszłość z mediami.

Powrót na górę strony